DNI CZĘSTOCHOWY 2017 – Z NAGRODAMI W DZIEDZINIE KULTURY

Jak co roku 26 sierpnia święto miasta było okazją, aby nagrodzić osoby, których działalność w istotny sposób wzbogaca kulturalny potencjał Częstochowy i przyczynia się do kreowania jej pozytywnego wizerunku.

Tytułem ,,Mecenasa Kultury 2017” uhonorowano w tym roku Światowy Związek Żydów Częstochowian i Ich Potomków. Nagrodę – którą odebrał przewodniczący Związku Zygmunt Rolat, przyjaciel Częstochowy i jej honorowy obywatel – przyznano za duże zaangażowanie organizacyjne i finansowe, systematyczną współpracę z organizatorami miejskich wydarzeń kulturalnych oraz wysoką wartość artystyczną dotowanych projektów i wydarzeń. Wnioskodawcą do nagrody „Mecenas Kultury 2017” dla środowiska Żydów Częstochowian było Muzeum Częstochowskie, przy wsparciu Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Do wyróżnienia – oprócz Światowego Związku Żydów Częstochowian i Ich Potomków nominowano Multimedia Polska S.A., Drukarnię VIPER Sp. z o.o., Auto-Handel-Centrum Krotoski-Cichy, Koksownię Częstochowa Nowa Sp. z o.o., TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Częstochowie, Press Glass S.A., Kar-Bud Sp. z o.o., P.H.U ,,Delta-Audio”
oraz Annę Szwedowską.

Statuetkę „Mecenas Kultury 2017” wręczył Zygmuntowi Rolatowi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski.

Zdjęcie z przekazania nagrody ,,Mecenas Kultury” Zygmuntowi Rolatowi: Leszek Pilichowski